Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, що визначена Кабінетом Міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) та Постанови КМУ "Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації". ЦЗО набуває усіх прав та обов’язків замовників, що визначені Законом, та несе відповідальність згідно із законами України.

Нормативно-правові акти,
якими регулюється діяльність Централізованої закупівельної організації

Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 928 «Про реалізацію пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації».

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.2018 № 377 «Про продовження реалізації пілотного проекту з організації діяльності централізованої закупівельної організації».

Стратегія реформування системи публічних закупівель («дорожня карта»), затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 175-р.

План заходів щодо реалізації Стратегії реформування системи публічних закупівель («дорожньої карти»), затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 175-р.

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 13.06.2018 № 810 «Про організацію діяльності централізованої закупівельної організації в рамках продовження реалізації пілотного проекту».

Основні функції та завдання Державної установи "Професійні закупівлі"
в рамках пілотного проекту

- здійснення закупівель в інтересах замовників, відповідно до ЗУ "Про публічні закупівлі", з метою зменшення їх витрат на товари і послуги з одночасним збереженням належної якості;

- проведення аналізу та узагальнення потреб замовників у закупівлях, в інтересах яких Установа буде здійснювати закупівлі;

- організація навчання з питань публічних закупівель та сприяння професіоналізації закупівельної діяльності;

- надання консультаційної та інформаційної допомоги учасникам закупівель (замовникам і постачальникам).


Основні результати роботи ЦЗО за 2017 рік

- проведено 13 процедур відкритих торгів за 35 лотами в інтересах 20 замовників;

- укладено 22 контракти на загальну суму 6 825 948 грн. для 13 замовників;

- закуплено 223 персональні комп’ютери, 23 принтери та багатофункціональні пристрої, 39679 пачок офісного паперу для друку, 40240 поштових конвертів, 1750 папок-реєстраторів та інше;

- досягнуто економію у розмірі 1029949 грн, або 13,14% від очікуваної вартості закупівлі;

- надано консультативні послуги для 7 замовників - ЦОВВ, державних підприємств та органів місцевого самоврядування;

- проведено 15 лекцій на тему "Централізація як явище. Особливості централізованих закупівель" у ході одноденних навчальних семінарів для закупівельників, що проводив навчальний центр Державного підприємства "Прозорро".

Повний звіт за результатами пілотного проекту зі створення та організації діяльності централізованої закупівельної організації